BİRLİK MENFEZ, 01.05.1987 yılında Nazım Çelik tarafından kurulmuştur. Ticari hayatına Vefa'daki 30 metrekarelik küçük bir atölyede başlayan sıvama ustası Nazım Çelik, 1996 yılına kadar aynı semtte çalışmaya devam etmiş ve yıllar içerisinde atölyesini büyüterek büyük bir imalathaneye dönüştürmüştür.

   1996 yılında artan müşteri taleplerini karşılayabilmek için İkitelli Esot Sanayii Sitesinde kendine ait 300 metrekare kullanım alanlı yeni imalathanesine taşınan firma, aynı yıl içerisinde BİRLİK TİCARET SAC SANAYİ LTD.ŞTİ. ticari unvanını alarak şirketleşmiştir.

   2000 yılında makine parkuru zenginleştirilmiş ve kullanım alanı 300 metrekareye çıkartılmıştır. 2004 yılında yarı mamul üretiminin yanı sıra montajlı tam mamul üretimine başlanmıştır. 2007 yılında ürün yelpazesinin genişletilmesi amacıyla yeni bir oluşuma gidilerek menfez imalatı için ayrı bir departman açılmıştır. Artan talebi karşılayabilmek için yeni makineler alınmış ve kullanım alanı 600 metrekareye çıkartılmıştır. 2014 yılından itibaren, toplu konut ve fabrika gibi büyük projeler için yerine montaj hizmeti verilmeye başlanmıştır.

   Birlik Menfez   “ 32 ”   yılı aşan üretimi boyunca sahip olduğu bilgi ve tecrübeyi, siz değerli müşterileri ile paylaşmanın heyecanını duyar. Kurulduğu günden itibaren havalandırma ekipmanları konusunda üretim yapan uzman kadroya sahip olan şirketimiz;


Menfez, Anemostat,  Damper, Panjur, Difüzör, Baca Şapkası Ventüri,  Çatı Şapkası, Emiş Hunisi, Rotor Hunisi , Özel Sıvama ve Havalandırma sitemlerine ait ekipmanların üretim isini yapmaktadır.


          Orta ölçekli bir işletme olmasına rağmen kurulduğu ilk andan itibaren kaliteye verdiği önem ve zoru başarma azmi sayesinde kısa sürede havalandırma ekipmanları sektöründe tanınmış ve bu ilkelerinden asla vazgeçmemiştir.


       Firmanın değişmez prensipleri daima kalite, hizmet, zamanında teslim ve uygun fiyat olmuştur.


Üretimde başarı ve sürekliliğin teminatı hizmette dürüstlük ve kalitedir prensibiyle çalışan Birlik Menfez, gösterdiğiniz yakın ilgi ve desteğinizden ötürü teşekkür ederek sizlere bugün ve gelecekte hizmet vermeye devam edecektir...

Saygılarımızla

Birlik Menfez 

KEK.01.REV.04        Yayın Tarihi: 08.12.2008

                                                  

 

 

KALİTE & ISG POLİTİKAMIZ;

 

Misyonumuz; koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamak, müşterilerimizin ürünlerimize ve firmamıza olan güvenini sürekli kılmak, Çalışanlarımızın sağlığını ve güvenliğini sürekli kılmak, rekabet gücümüzün sürekliliğini sağlamak, Bulunduğumuz sektörde rakiplerimizin ilerisinde yer almaktır.

 

BİRLİK MENFEZ olarak çalışanlarımızın ve toplumumuzun daha aydınlık, sağlıklı ve güvenli bir geleceğe taşınması için;

 

·         Müşterilerimizin ve çalışan personelimizin memnuniyetini ön planda tutmak,

·         Ürünlerimizle ilgili yasal ve teknik mevzuat şartlarına uygunluğu sağlamak,

·         Üretim esnasında oluşabilecek risk ve analizleri belirlemek,

·         Müşterilerimizin ve piyasaların istek ve beklentilerini sürekli izlemek, teknolojiyi takip ederek kendimizi daha da geliştirmek

·         Müşteri Odaklı bir firma olmak,

·         Üretim ve Satış hizmetlerinde müşterilerimize kalite, hız ve güven sunmak,

·         Bulunduğumuz Sektörde En iyi hizmeti veren kuruluş olmak,

·         Yenilikleri Türkiye ile eş zamanlı olarak müşterilerimize sunmak,

·         Çalışanlarımızın sürekli gelişmesini sağlamak,

·         Çalışanlarımıza sağlıklı ve güvenli bir iş ortamı sağlamak

·         Firmamızda oluşabilecek kaza ve olayların önüne geçmek

·         ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 Yönetim Sistemi şartlarını yerine getirme ve sürekli iyileştirme faaliyetlerinde bulunmak,

 

şirketimizin KALİTE & ISG POLİTİKASI olarak belirlenmiştir.

 

 

                                                                                                            

                                                                                                                      04.04.2018

 

         GENEL MÜDÜR